Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zůstane extraliga v Táboře?

4. 5. 2007

Korfbal stojí zatím v pozadí, lidé si cestu k neobvyklému sportu nenašli

 

KORFBALOVÉ DRUŽSTVO Tábora má za sebou první rok v extralize. Zatím se spíše rozkoukává, ale v polovině barážového dvojzápasu s Českou Třebovou věří v udržení nevyšší soutěže.

 

Radek Londin

 

 

TÁBOR – Nejvyšší korfbalová soutěž v republice už zná svého vítěze, kterým se stal KCC Sokol České Budějovice. V polovině bojů je však baráž o udržení, jenž se týká i nováčka soutěže KC SPŠS Tábor. Ten má za sebou první z dvojzápasu s týmem Moravská Třebová. Venku prohrál s rozdílem jediného koše 11:10 a za čtrnáct dní bude mít v hhotovinské sportovní hale co napravovat.

 „Jsme v sérii za favorita, ale první utkání jsme si prohráli sami vlastními chybami, navíc se nám tradičně nedařila střelba,“ vysvětlil zkušený matador týmu Milán Dvořák. Hrající trenér Daniel Valeš tak plánuje promíchat čtyřky a takticky zacílit hru na úspěšné doskakování. „V Třebové byly dost otřesné podmínky. Palubovka hodně klouzala, nemohli jsme plně uplatnit náš pohyb. Vlastně jsme s výsledkem docela spokojeni,“ vysvětlil trenér.

 Koše z obou zápasů se sčítají, pokud by dopadl druhý zápas stejným výsledkem pro táborský celek, přijde na řadu prodloužení a potom penalty ze značky vzdálené 2,5 m od koše.

 Zpátky do první ligy by se nám rozhodně nechtělo. Rozdíly ve výkonnosti jsou dost výrazné. Když hrajete v extralize s týmy, v nichž působí zkušení reprezentanti, rostete s každým zápasem. Myslím, že už příští rok bychom měli na výraznější bodový zisk, než letos z pozice nováčka,“ řekl Valeš. Problém je v současnosti úzký kádr a to hlavně na straně dívek. „Je jich jen pět. Když jedna chybí, už nemáme střídání,“ upozornil Valeš.

 Tábor musí své domácí zápasy hrát kvůli nutným rozměrům hřiště v Chotovinách. „ Diváci chodí zatím spíše ze zvědavosti, přitom třeba ve Znojmě už funguje stabilní fanouškovská základna,“ uzavřel Valeš.

 Podpořit táborský tým při rozhodujícím barážovém utkání mohou diváci 13. května v 11 hodin do nové chotovinské sportovní haly.

 

 

ZNÁTE KORFBAL?

 

Míčová smíšená hra

Tým: 4 muži a 4 ženy

Hraje se na koše

Hřiště: 40w20 metrů,

Rozdělené na poloviny

Zápas: 2x30 minut

Koš: obruč ve výšce 3.5 m

Míč: podobný fotbalovému

Nesmí se:

Běhat a driblovat s míčem

Hrát tělem a brát míč

Bránit opačné pohlaví

Hrát nohou

Herní princip:

Tým je rozdělen na dvě

Čtyřky, každá musí mít 2 muže a 2 ženy.

Jedna polovina mužstva útočí,

Druhá brání.

Po dvou koších se vymění.