Jdi na obsah Jdi na menu

Z novin

4. 5. 2007

Vítej, Extraligo! aneb patnáctileté čekání.

Korfbalistům KC SPŠS Tábor se podařilo postoupit, poprvé v historii klubu, do extraligy. Významně jim k tomu napomohla změna herního systému, která zaručovala vítězi 1. české korfbalové ligy přímí postup. Poslední krok museli hráči a hráčky udělat v sobotu 8. dubna 2006, kdy do Tábora zavítalo družstvo SK Hala Lužiny „B“. Stejně jako v loňské sezóně i v letošní znamenal tento poslední dvojzápas přímí souboj o zlaté umístění. Vzhledem k zaváhání druhého pražského družstva si mohli Jihočeši dovolit luxus jedné remizy.

KC SPŠS Tábor – SK Hala Lužiny „B“ pol. 8:6 kon. 17:10

Jihočeši nastupovali do prvního utkání s jasným cílem ujmout se v prvních minutách několika bodového náskoku, aby dostali Pražany pod tlak a donutili je chybovat. Soupeř ovšem této taktice vzdoroval a rozhodně nechtěl odjet domů s prázdnou. O úporné snaze obou družstev svědčí skutečnost, že po šesti minutách byl stav stále 0:0. Ve čtrnácté minutě prvního poločasu se podařilo hráčům SPŠS, zásluhou proměněného volného hodu Štegera, ujmout dvoubodového vedení. V tomto momentě mohli začít Táboráci taktizovat a hrát na jisté vítězství.
 Druhá třicetiminutovka nepřinesla přílišné vzrušení ani na jedné straně. Zpestřením pro diváky se stala jen žlutá karta hostujícího Hejzlara, který slovně napadl svého bránícího hráče Štegera. Někteří táborští hráči se již v konci šetřili, což se projevilo na tempu hry, ale ani to Pražanům nepomohlo, a domácí se radovali z důležitých dvou bodů.

Sestava a koše: Šteger7, Dvořák2, Hroníková, Musilová 1– Valeš 3, Ziegler 3, Pergerová 1, Kvasnicová (Horáková).

KC SPŠS Tábor – SK Hala Lužiny „B“ pol. 8:9 kon. 18:15

Pražané nastoupili do druhého zápasu v pozměněné sestavě a zpočátku to vypadalo, že se s tím Táboráci nedokáží poprat. Tentokrát se hosté ujali první vedení a domácí dotahovali. Odklonilo se od nich střelecké štěstí a patrná byla i nervozita hráčů, kteří si byli vědomi, o co se hraje. Naštěstí Středočeši jsou také lidé, mají nervy, a chybují. Hosté si nedokázali udělat během prvního poločasu výraznější náskok, a když se za stavu 8:9 odcházelo do šaten, táborský ohníček ještě plápolal.
 Ve druhém poločase svítilo do haly sluníčko, ale nad domácími hráči se stahovala mračna. Pražané chytili svoji šanci za pačesy a do čtyřicáté minuty se ujali tříbodového vedení. Hrající trenér Valeš si vzal oddechový čas, prostřídal hráče a rozehrál se nový kolotoč. Patnáct minut před koncem dvěma střelami z půlky vrátil Valeš svoje družstvo do hry a Jihočeši tuto šanci plně využili. Dostali se do vedení a v poslední minutě za stavu 18:15 se již mohli radovat z postupu do extraligy.

Sestava a koše: Valeš 5, Ziegler 1, Pergerová 1, Kvasnicová (Horáková 1) – Šteger 5, Dvořák 3, Hroníková 2, Musilová.

Horáková Pavla

Návrat k tradicím

Táborští korfbalisté opět bojovali v nadstavbové části 1. české korfbalové ligy. Tentokrát je prověřili hráči Českých Budějovic, kteří by se, stejně jako domácí korfbalisté, měli pohybovat na čelních místech tabulky.

KC SPŠS Tábor – Sokol České Budějovice pol: 8:13, kon. 19:20

Kvality soupeře se projevily hned v prvních minutách, kdy jim do koše spadla téměř každá střela. Oproti tomu hráči z Tábora měli problémy s přihrávkami a navíc nebyli schopni vytvořit si střelecké příležitosti. To se projevilo na skóre po prvních deseti minutách, kdy domácí prohrávali již 1:6. Tradičně se také začalo přiostřovat na obou stranách, což vyústilo žlutým trestem pro jednoho z hostujících hráčů. Poločas se pak dohrával za velice nervózní atmosféry a hrozilo, že by se zápas mohl vymknout kontrole hráčů i rozhodčího Minarčíka.
Do druhého poločasu nastoupilo družstvo SPŠS s odhodláním ještě se poprat o konečný výsledek s vědomím, že v konečném zúčtování může hrát důležitou roli i skóre. Euforie prvního poločasu opadla a co bylo důležité začali se střelecky prosazovat Táboráci. Nováček David Kášek se svým prvním košem zapsal do střelecké listiny, v průběhu zápasu přidal ještě dva koše, čímž podtrhl svůj dobrý výkon. Ke konci zápasu se dostali domácí hráči Valeš s Zieglerem do vyložené šance, kterou ovšem neproměnili, a zápas tak skončil prohrou domácích 19:20.

Sestava a koše: Šteger 4, Kášek 3, Pergerová 1, Musilová 1 – Valeš 4, Ziegler 4, Horáková 1, Kvasnicová 1

KC SPŠS Tábor – Sokol České Budějovice pol. 7:7, kon. 18:13

Do druhého zápasu nastoupili obě družstva v nezměněných sestavách. Tentokrát si Táboráci pohlídali začátek zápasu a naopak to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Budějovičtí už neměli takovou jistotu v zakončení a navíc se Táborákům dařilo i na doskoku. Na konci poločasu hosté využili šanci na srovnání skóre a do šaten tak odcházeli obě družstva za smírného stavu 7:7.
V druhém poločase domácí hráči SPŠS již nechtěli připustit, že by zápas skončil v jejich neprospěch a zvýšenou aktivitou mířili k výhře. Druhý zápas skončil 18:13 ve prospěch domácího družstva a Táboráci se tak vrátili ke své padesátiprocentní výherní tradici v mistrovských dvojzápasech.

Sestava a koše: Valeš 5, Ziegler 5, Horáková, Kvasnicová – Šteger 4, Kášek 1, Pergerová 2,

Musilová 1

Korfbalisté neúspěšní v boji o čelo tabulky

Korfbalisté KC SPŠS Tábor se utkali na domácím hřišti, v dvojzápase 1. ČKL, s družstvem SK Hala Lužiny „C“. Podle papírových předpokladů měli být Táboráci jasnými favority, ale jak ukázal průběh obou zápasů pražská „stará garda“ nehodlala odjet z Tábora s prázdnou.

KC SPŠS Tábor – SK Hala Lužiny pol. 7:10, kon. 14:16

Táborským korfbalistům se podařil vstup do zápasu a během prvních minut si vytvořili dvoubodový náskok. Ovšem jen co se Pražané vzpamatovali z cesty, začali také tlačit a diktovali další vývoj utkání. Ze svého náskoku se Jihočeši dlouho neradovali. Začala se projevovat především výšková převaha hostů na doskocích a přesnější střelecká muška. Hodně se prosazovaly hráčky z hlavního města, které daly za zápas sedm košů.
Do druhého poločasu nastupovali hráči SPŠS za stavu 7:10, ale nehodlali se vzdát. Podařilo se jim prvními střelami dotáhnout na rozdíl jednoho koše, který si ovšem Pražané již pohlídali a navíc přidali ještě dvě minuty před koncem koš na 14:16.

Sestava a koše: Šteger 3, Ziegler 4, Musilová, Kvasnicová – Valeš 3, Dvořák 1, Pergerová 2, Horáková (Hroníková 1).

KC SPŠS Tábor – SK Hala Lužiny pol. 6:5, kon. 14:15

Začátek prvního poločasu byl v podání Táboráků jak opsaný přes kopírák. Znovu se jim podařilo využít počáteční nekoncentrovanosti hostujícího družstva a ujali se vedení. Herní projev celého družstva se zlepšil, ale nedostavila se střelecká pohoda. Po řadě neúspěšných pokusů tak domácí odcházeli do šaten s hubeným vedením 6:5.
Na druhý poločas zkusili Jihočeši pozměnit herní taktiku a tento krok se zdál být úspěšný. Na stranu Pražanů se ovšem přiklonilo střelecké štěstí a opět to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Jediným výraznějším střelcem v družstvu domácích byl Šteger, který zaznamenal sedm košů. Táboráci tak v posledních minutách bezzubě útočili alespoň na remízu. To se jim nepodařilo a prohráli smolně o jeden koš 14:15.

Sestava a koše: Valeš 3, Dvořák 1, Pergerová, Horáková 1 (Hroníková 2) – Šteger 7, Ziegler, Musilová, Kvasnicová.

27.1.2006

Start prvoligové nadstavby korfbalistům vyšel

Korfbalisté KC SPŠS Tábor vykročili v minulých dnes úspěšně za svým hlavním cílem, kterým je postup do extraligy.
V úvodním dvojutkání prvoligové nadstavbové části přivítali na domácí půdě tým Moravské Třebové. V prvním střetnutí udolali tohoto soupeře 14:11 (poločas 9:7), ve druhém vyhráli už přesvědčivěji 20:13 (6:5).
Do čela tabulky po prvním kole jim pomohl vývoj zápasů v Českých Budějovicích, kde domácí Sokol dvakrát remizoval s Kolínem (15:15, 13:13). Derby mezi „céčkem“ Haly Lužiny a B-týmem stejného oddílu se nehrálo. Právě hala lužiny C (Nový Smíchov) bude nejbližším nadstavbovým protivníkem táborského KC SPŠS.

12.12.2005

Korfbalisté KC SPŠS Tábor hlásí další útok na postup do extraligy

Prvoligoví korfbalisté KC SPŠS Tábor už mají za sebou boje v základní části své skupiny.
Po závěrečném dvojutkání Táboráků v Českých Budějovicích, v němž si s domácím Sokolem rozdělili po jednom vítězství, se sešli na prvních místech tabulky tři týmy se ziskem 16 bodů. Při vyrovnané bilanci vzájemných zápasů určilo pořadí skóre z těchto duelů, a to přisoudilo hráčům KC SPŠS druhou příčku. Konečná tabulka skupiny A má tuto podobu.
Ve finálových kláních se sejdou první tři družstva s nejlepším triem ze sousední skupiny B. Tam se do dalších bojů prosadili korfbalisté Moravské Třebové, Kolína B a Lužin C. Vítěz finálové skupiny si to namíří přímo do nejvyšší soutěže, druhý v pořadí se porve o postup s předposledním týmem letošního extraligového pořadí.
V minulém ročníku celek KC SPŠS první ligu vyhrál, extraligový sen mu ale pokazila následná baráž. Tentokrát jdou Táborští do klíčových bojů s jasným cílem: vyhrát a postoupit. Los finálové skupiny, který začíná v polovině ledna, jim v tomto směru přál. Zápasy s papírově nejsilnějšími soupeři sehrají na domácí půdě, cestovat budou jen do Kolína a na půdu „céčka“ Haly Lužiny.

18.10.2005

Korfbalisté KC SPŠS Tábor hlásí už mají postup ze skupiny

Korfbalisté táborského KC SPŠS už mají za sebou úspěšný vstup do nové mistrovské sezóny, která se hraje zcela odlišným systémem. Po sloučení první a druhé ligy byly jednotlivé týmy rozděleny do dvou základních skupin, u nichž tři nejlepší družstva postupují do nadstavbové části. Jejím vyvrcholením se pak stane boj o postup do extraligy.
Táborští se po úvodním dvojnásobném vítězství nad týmem Krušnohoru Vejprty (18:7, 15:9) vydali rychlovlakem Pendolino do Ústí nad Labem, kde si to rozdali ve dvou zápasech s TKC Děčín. Oba duely nakonec zvládli a zajistili si postup ze skupiny, kde je čekají ještě zápasy s Plzní, Českými Budějovicemi a Smíchovem.
TKC Děčín – KC SPŠS Tábor 13:20 (8:10) –
Pohodlí sedaček Pendolino spolu s prvním setkáním s plastovými koši se podepsal na ospalém začátku táborského týmu – než se jeho hráči vzpamatovali, prohrávali 5:1. Poté už se ale aklimatizovali a v dalším průběhu střetnutí soupeří příliš nedovolili. Střelecky se tentokrát prosadili ženy, které zaznamenaly sedm košů. Klidný průběh střetnutí nakonec pustil do hry i začínající hráče Andreu Lhotákovou, Davida Káška a Michala Svatoňe. Sestava a koše Tábora: Valeš 4, Dvořák (40. Svatoň), Pergerová 3, Horáková 4 - Šteger 4, Ziegler 4 (40. Kášek), Kvasnicová 1, Lhotáková (20. Musilová).
TKC Děčín – KC SPŠS Tábor 10:20 (4:13) –
V odvetě šlapal táborský tým od úvodních minut jako dobře namazaný stroj a už po poločase vedl o devět košů. Ve druhém dějství už se sice příděl bodů zbrzdil, ale o vítězství KC SPŠS nemohlo být pochyb. Sestava a koše Tábora: Šteger 2 (45. Kášek), Ziegler 7, Lhotáková, Kvasnicová (45. Musilová) – Valeš 5, Dvořák 2 (45. Svatoň), Pergerová 1, Horáková 3.