Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. kolo

27. 2. 2008

V neděli 24.2. 2008 se konalo odložené 4. kolo 1. ČKL. V původní termínu postihla pořadatelský tým Děčína marodka.

 V prvním utkání narazil Tábora na rezervní družstvo SK RG Prostějov. Podle papírových předpokladů mělo být toto utkání pouze zahřívací před důležitým druhým utkáním s pořadatelským týmem, které bylo zároveň soubojem o vedení v dosavadním průběhu soutěže. Od úvodu utkání s Prostějovem měli táboráci utkání jasně ve své režii. Výborná kontrola míče a častá, v první desetiminutovce však nepříliš úspěšná střelba, brzy dala Táboru náskok značný náskok. Odevzdaný soupeř prohrál první poločas rozdílem deseti košů, přičemž se mu podařilo vstřelit pouze 1 koš. Do 2.poločasu poslal trenér domácích náhradníky, kteří bez velkých problémů dokázali dovést utkání do vítězného konce. Po 60-ti minutách hry byl na ukazateli skóre výsledek 4:17 ve prospěch Tábora.

 Hráči: Daniel Valeš 7, David Šteger 4, Milan Dvořák 1, Ziegler Tomáš 4, Michal Svatoň 1, Štěpánka Musilová , Pavla Horáková, Pavla Vichtová, Kateřina Hroníková, Andrea Lhotáková

Druhé utkání naplnilo veškerá očekávání souboje o první příčku tabulky. O tu Tábor přišel minulý týden, když prohrál utkání s oddílem VSK VUT Brno. Od prvního písknutí rozhodčího bylo utkání rozehráno ve vysokém tempu. Čtyřka pod vedením kapitánky Horákové byla velice těsně bráněna, a nucena k častým ztrátám míče. Díky tomu tato čtyřka skórovala povětšinou až po chybách soupeře. Stejně jako v prvním utkání útok vedený matadorem táborského týmu Davidem Štegrem zakončoval své útoky z dobře vypracovaných pozic, podporovaných kvalitní prací pod doskokem. Vypjatý poločas ukončil hvizd rozhodčího za stavu 6:6.

Ve druhém poločase Děčín rychle odskočil na rozdíl 3 košů. Poté se utkání stalo soubojem o výsledek. Děčín, ukojen vedením, polevil v agresivní hře. Tři střelené koše vrátily Tábor zpět do hry. Rozhodující moment přinesl za stavu 12:12 neuznaný penaltový pokus Štegera, který při exekuci hodu přešlápl značku vymezující penaltovou střelu. Tohoto sporného okamžiku Děčín dokázal využít a 5 minut před koncem šel do vedení 13:12. Odvetou byl dlouhý útok, který zúročil Ziegler ve svůj první koš v tomto utkání a srovnal na nerozhodný výsledek 13:13, který se posléze ukázal, jako konečný stav utkání. Poté se obě družstva spokojila s remízou a neriskovala ztrátu míče a stvrdila tak zaslouženou dělbu bodů.

Utkání rozuzlení tajenky o budoucím mistrovi soutěže nepřineslo a s největší pravděpodobností o vítězi rozhodne až poslední utkání, které sehraje Tábor s Děčínem na domácím hřišti 12.dubna v Sezimově Ústí.

Hráči: Daniel Valeš 6, David Šteger 4 ,Milan Dvořák, Tomáš Ziegler 1, Štěpánka Musilová 1, Pavla Horáková 1, Pavla Vichtová, Kateřina Hroníková

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář